Панорамен изглед на Кърджали


Начало Новини

Кметът инж. Хасан Азис награди 18 изявени ученици за 24 май

 24 Май 2015

За дванадесета поредна година ръководството на Община Кърджали награди изявени ученици, представили ни достойно на национални и международни конкурси, олимпиади, състезания и фестивали. Церемонията по награждаването се състоя пред Паметника на Освободителите в Градската градина и бе част от тържеството, посветено на празника на българската просвета и култура, и на славянската писменост.
Отличията на 18-те ученика, разпределени в четири групи бяха връчени от кмета на община Кърджали инж. Хасан Азис. С колективна награда бе отличена и Детската вокална група „До, ре, ми” с ръководител Милослава Славова. Малките славей са носители на специалната награда на Международният детски етнофестивал „Децата на Балканите, заедно в Европа”, на специалната награда в Националният конкурс за млади певци и награда за много добро представяне в Международният детски фестивал „Млади таланти” в София.


Извадка от Протокол № 1 от 15.05.2014г., на Комисия назначена със Заповед № 416 от 08.05.2015г., на Кмета на Община Кърджали, разгледала постъпилите предложения за награждаване и извършила класирането на основание чл. 28, 29, 30, 31, 32 и чл.33 , от Правилник за удостояване със званието „Почетен гражданин на Община Кърджали” и за награждаване с морални и материални награди.

На основание чл.32, от Правилника и Заповед № 416 от 08.05.2015г., комисията разгледа предложенията , както следва:

1. Първа група ученици- І –ІV клас пет награди
2. Втора група ученици – V – VІІІ клас четири награди
3. Трета група ученици - ІХ – ХІІ клас шест награди
4. Четвърта група - три награди за ученици завършили основно образование


Първа възрастова група І-ІV клас

1. Теодора Бориславова Янгьозова- 4 клас – СОУ»Отец Паисий»
Първо място на Национално състезание на СБНУ ;
Призово место в областна олимпиада по биология и здравно образовани;
Призово место в национална олимпиада по ортинология и информатика

2. Мариела Здравкова Иванова -3 клас – СОУ»Йордан Йовков»
Приз „Млад художник”от Национален конкурсза рисунка „Наследници на Дечко Узунов”
Първо място на Национално състезание „Аз и природата”, „Аз и буквите”;
Призови места от Национален конкурс „Вълшебен свят на Родопите”, „Весела Коледна картичка”, Национален конкурс за рисунка”Родопски багри” и „България в картини и слово”

3. Рефик Рефик Тефик 3 клас –ученик в 3 клас в СОУ»П.Р.Славейков»
Първо място на състезание „Аз и буквите”, „Аз и числата”,”Аз общувам с Европа”; Първо място на състезанието за усвояване на книжовния български език;
Грамота от 14-ти областен математически турнир;
Трето място Европейско кенкуру

4. Мария- Магдалена
Валентинова Делчева -4 клас- СОУ”Вл.Д.Майстора
• Първи места от областни национални конкурси за детска рисунка

5. Елис Ибрям Юсеин – 4 клас- ученичка от ІV клас в ОУ”Св.св.Кирил и Методий” – гр. Кърджали;

Златен медал от турнира по борба за деня на Кърджали;
Златен медал от турнира „Тракиец”в Пловдив

Втора възрастова група V-VІІІ клас

1.Дениз Ялчън Мустафа – 7 клас- СОУ»Отец Паисий»

Първо място на областен турнир по математика;
Първо място на Математическо състезание „Кенгуру”;
Първо място областен кръг на олимпиада по математика;
Призово място от Национална олимпиада по история и цивилизация
2. Атанас Иванов Ников- 6 клас- в СОУ»П.Р.Славейков»
Първо място на областен кръг на олимпиада по БЕЛ;
Първо място на областен кръг на олимпиада по история и цивилизация;
Първо място на национално състезание „Ключът на музиката”;
Поощрителна награда в национален конкурс за есе „Възкресение Христово”

3. Джем Харун Бекир – 7 клас- ОУ»Св.св. Кирил и Методий»
Първо място и златен медал от Международно състезание „Математика без граници”;
Призово място от Национален кръг на олимпиада по астрономия гр. Добрич;
Първо място в училищен кръг на състезанието по английски език;
Специална награда от Втори Национален конкурс „България в картини и слово- 2015г” в направление презентации и видеоклип

4. Емирджан Вежди Дурали- ученик от 5 клас в ОУ»Св.св. Кирил и Методий» с. Енчец
- държавен отборен шампионат - І място;
Държавно лично първенство Каяк - сребърен медал


Трета възрастова група ІХ-ХІІклас
1. Саша Валентинова Солакчиева – 12 клас СОУ»Отец Паисий»

Първо място на Национална олимпиада по орнитология;
Призово място на национална олимпиада по биология
Призово място на областен кръг на олимпиада по биология и здравно обпразование;
• Отлично представяне на областен кръг по ИТ; Участие в проект „Активни за природата”; Участие в състезание „Птиците от Червената книга на България”

2. Ивета Асенова Чобанова- 12 клас СОУ»Йордан Йовков»

Първо място в „Цветна олимпиада” по БЕЛ;
Трето място в училищен фотоконкурс „Ако знаеше за любовта ми……”
Второ място в литературен конкурс за епистоларен текст„Ако знаеше за любовта ми……”
Първо място за стихотворение в конкурс „Ако знаеше за любовта ми……”
Призови места от Национални олимпиади по философия,география,история;
първо място от Национално състезание „Водата –извор на живот”

3.Тодор Иванов Иванов– 10 клас – в СОУ»П.Р.Славейков»
Първо място на Националните олимпиади по БЕЛ и Химия;
Две първи места в Национална конференция по история и цивилизация; Първо място в Международно ученическо състезание „Евроскола” и представител на отбора в Европейския парламент в Страсбург.;
Призови места в Националните олимпиади по астрономия

4.Вероника Стефанова Чакърова-10клас- СОУ”Вл.Д.Майстора
Сребърен медал от 11-ти национален конкурс с международно участие „Орфеева дарба”;
Бронзов медал от Национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче”

5 .Айтен Махмуд -11 клас- ГПЧЕ”Христо Ботев”
Първо място на Национално многоезично състезание;Първо място областен кръг по английски език;
Бронзов медал в международно математическо състезание;
Златен медал и право на участие на финалите в Китай на Международна азиатска математическа олимпиада

6 Виктория Георгиева Грозева-11 клас- ОДК
Първо място Национален конкурс по фотография „Фотоприказки”;
Първо място национален конкурс с международно участие „Звезди обсипят свода небесен”гр. София;
Първо място Международен конкурс „Аз обичам Черно море” гр. Несебър;
Първо място Национален конкурс „Словото на младите”- гр. Пловдив;
Първо място Регионален конкурс „Приятели” и дрруги

Колективна награда
Детска вокална група «До Ре Ми» към Обединен детски комплекс с пъководител Милослава Славова –
- Специална награда в Международен детски етнофестивал «Децата на балканите, заедно за Европа»;
- Специална награда в Национален конкурс за млади певци; Награда за много добро представяне в Международен детски фестивал «млади таланти» гр. София


Награди за ученици завършили основно образование


1. Георги Йорданов Събев VІІІклас- ГПЧЕ”Христо Ботев”

• Международен турнир по математика 2 сребърни медала;
• Призови места от Национална олимпиада по математика;
• Призови места в състезание по БЕЛ


2. Джанер Фехим Мустафа – 8 клас- ОУ»Христо Ботев» с. Миладиново
Призови места от Национално състезание „Водата- извор на живот” за мултимедийни презентации „Чиста вода за чиста земя” гр. Бургас;
Отлично представяне с презентация „Причината” за защитената местност „Родопска горска майка” с. Перперек
• Първо място в училищен конкурс „Моята хубава земя” с презентация за Средна гора

3 Биляна Каменова Арсова- СОУ”Вл.Д.Майстора 8 клас –
Трето място и Диплом – Пазител на българския фолклор от 15 юбилеен Национален фолклорен конкурс „Орфеево изворче”



Още снимки




 Прочитания: 1751 пъти


2018-2021 © Община Кърджали, Всички права запазени.Webdesign