Панорамен изглед на Кърджали


Начало Новини

Наградиха победителите в конкурса „Родопски багри”

 10 Май 2019

        На 9 май 2019 г. от 15.00 ч. в галерията на Общински детски комплекс се състоя официалната церемония за откриване на изложбата и награждаване на отличените ученици в Петия Областен конкурс за детска рисунка „Родопски багри” в памет на големия български художник и почетен гражданин на Кърджали Джемал Емурлов – Джими. Организатори на проявата са Община Кърджали, РУО, Общинският детски комплекс и СУ „Владимир Димитров – Майстора”. На откриването присъстваха представители на  Регионалното управление на образованието, Община Кърджали, много ученици, родители и учители.

     В петото издание на конкурса участваха 194 детски рисунки от 19 училища и школи  от цялата област. Известните кърджалийски художници Емил Пенчев и Пенка Атанасова и дъщерята на Джемал Емурлов – Десислава Емилиянова журираха детските творби и определиха победителите. Връчиха се 20 награди за І, ІІ, ІІІ място и поощрителни награди за всяка възрастова група и 6 специални награди: на кмета на община Кърджали, на РУО, на семейството на Джемал Емурлов, на Арт галерия „Дар”, на ОДК и на СУ „Вл.Димитров – Майстора”. Наградите бяха осигурени от Община Кърджали и семейството на Джемал Емурлов.

                                           СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

Специална награда на Кмета на Община Кърджали: Кадер Шенол, 11 г. от ОДК гр.Кърджали

Специална награда на семейството на Джемал Емурлов: Емирджан Ахмед,10 г. от

СУ „ Й.Йовков“ гр.Кърджали

Специалната награда на РУО – Кърджали :Берин Али, 9 г. СУ„ Й.Йовков“ гр.Кърджали

Специалната награда на Арт галерия „Дар”: Косара Камарева, 8 г., ОДК гр. Кърджали

Специалната награда на ОДК гр.Кърджали: Карделен Салимова, 10 г.  от СУ „П.Р.Славейков”

Специална награда на СУ „Вл.Димитров – Майстора”: Максум Рамаданов, 17 г. от

СУ „Вл.Димитров – Майстора“ гр.Кърджали

                                 КАТЕГОРИЯ УЧИЛИЩА

                                І възрастова група – 6 – 10 г.

І място – Сирма Камарева, 8 г. от СУ „Й.Йовков“ гр.Кърджали

ІІ място – Габриела Гогова, 10 г. от СУ „Й.Йовков“ гр.Кърджали

ІІІ място – Айлин Халил, 8 г. от СУ„ П.Р.Славейков“ гр.Кърджали

 

                         ІІ възрастова група – 11 – 14 г.

 

І място –  Дима Камарева, 12 г. от СУ „Й.Йовков“ гр.Кърджали

ІІ място - Айсун Михайлова, 14 г. от СУ„ Вл.Димитров -Майстора“

ІІІ място –  Ивайла Терзийска, 11 г. от ОУ „Св.св.Кирил и Методий” гр.Кърджали

Поощрителни награди

Чийдем Адем,13 г. от ОУ„Гео Милев“ с.Конево, Преподовотел: Мария Милушева

                                                  ІІІ възрастова група

І място – Паулина Любомирова, 16 г. от СУ„Отец Паисий“ гр.Кърджали

ІІ място – Синем Мехмедали, 17 г. от СУ „Хр.Ботев“ гр.Джебел

ІІІ място – Васил Вълчев, 17 г. от ЦСОП „Д-р П.Берон“ гр.Кърджали

 

 

КАТЕГОРИЯ ШКОЛИ

І възрастова група – 6 – 10 г.

І място – Кристиана Василева, 9 г. от ОДК гр.Кърджали

ІІ място - Ебру Делиюсеин, 9 г. от ОДК гр. Ардино

ІІІ място – Ечмел Вели, 10 г. от ОДК гр. Момчилград

Поощрителни награди

Маргарита Костадинова, 7 г. от ОДК гр.Крумовград

                         ІІ възрастова група – 11 – 14 г.

І място – Каан  Хабилов, 11 г. от ОДК гр.Кърджали

ІІ място  - Иванина Сюлюкчиева, 11 г. от ОДК гр. Кърджали

ІІІ място – Айлин Осман, 11 г. от ОДК гр.Ардино

        На 9 май 2019 г. от 15.00 ч. в галерията на Общински детски комплекс се състоя официалната церемония за откриване на изложбата и награждаване на отличените ученици в Петия Областен конкурс за детска рисунка „Родопски багри” в памет на големия български художник и почетен гражданин на Кърджали Джемал Емурлов – Джими. Организатори на проявата са Община Кърджали, РУО, Общинският детски комплекс и СУ „Владимир Димитров – Майстора”. На откриването присъстваха представители на  Регионалното управление на образованието, Община Кърджали, много ученици, родители и учители.

     В петото издание на конкурса участваха 194 детски рисунки от 19 училища и школи  от цялата област. Известните кърджалийски художници Емил Пенчев и Пенка Атанасова и дъщерята на Джемал Емурлов – Десислава Емилиянова журираха детските творби и определиха победителите. Връчиха се 20 награди за І, ІІ, ІІІ място и поощрителни награди за всяка възрастова група и 6 специални награди: на кмета на община Кърджали, на РУО, на семейството на Джемал Емурлов, на Арт галерия „Дар”, на ОДК и на СУ „Вл.Димитров – Майстора”. Наградите бяха осигурени от Община Кърджали и семейството на Джемал Емурлов.

                   СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

Специална награда на Кмета на Община Кърджали: Кадер Шенол, 11 г. от ОДК гр.Кърджали

Специална награда на семейството на Джемал Емурлов: Емирджан Ахмед,10 г. от

СУ „ Й.Йовков“ гр.Кърджали

Специалната награда на РУО – Кърджали :Берин Али, 9 г. СУ„ Й.Йовков“ гр.Кърджали

Специалната награда на Арт галерия „Дар”: Косара Камарева, 8 г., ОДК гр. Кърджали

Специалната награда на ОДК гр.Кърджали: Карделен Салимова, 10 г.  от СУ „П.Р.Славейков”

Специална награда на СУ „Вл.Димитров – Майстора”: Максум Рамаданов, 17 г. от

СУ „Вл.Димитров – Майстора“ гр.Кърджали

 

                                 КАТЕГОРИЯ УЧИЛИЩА

                                І възрастова група – 6 – 10 г.

 

І място – Сирма Камарева, 8 г. от СУ „Й.Йовков“ гр.Кърджали

ІІ място – Габриела Гогова, 10 г. от СУ „Й.Йовков“ гр.Кърджали

ІІІ място – Айлин Халил, 8 г. от СУ„ П.Р.Славейков“ гр.Кърджали

                         ІІ възрастова група – 11 – 14 г.

І място –  Дима Камарева, 12 г. от СУ „Й.Йовков“ гр.Кърджали

ІІ място - Айсун Михайлова, 14 г. от СУ„ Вл.Димитров -Майстора“

ІІІ място –  Ивайла Терзийска, 11 г. от ОУ „Св.св.Кирил и Методий” гр.Кърджали

Поощрителни награди

Чийдем Адем,13 г. от ОУ„Гео Милев“ с.Конево, Преподовотел: Мария Милушева

                                                  ІІІ възрастова група

І място – Паулина Любомирова, 16 г. от СУ„Отец Паисий“ гр.Кърджали

ІІ място – Синем Мехмедали, 17 г. от СУ „Хр.Ботев“ гр.Джебел

ІІІ място – Васил Вълчев, 17 г. от ЦСОП „Д-р П.Берон“ гр.Кърджали

КАТЕГОРИЯ ШКОЛИ

І възрастова група – 6 – 10 г.

І място – Кристиана Василева, 9 г. от ОДК гр.Кърджали

ІІ място - Ебру Делиюсеин, 9 г. от ОДК гр. Ардино

ІІІ място – Ечмел Вели, 10 г. от ОДК гр. Момчилград

Поощрителни награди

Маргарита Костадинова, 7 г. от ОДК гр.Крумовград

                         ІІ възрастова група – 11 – 14 г.

І място – Каан  Хабилов, 11 г. от ОДК гр.Кърджали

ІІ място  - Иванина Сюлюкчиева, 11 г. от ОДК гр. Кърджали

ІІІ място – Айлин Осман, 11 г. от ОДК гр.Ардино

                                ІІІ възрастова група – 15 – 19 г.

І място – Ангел Начев, 18 г. от СУ „Владимир Димитров - Майстора“ гр.Кърджали

ІІ място - Сание Али, 16 г. от ОДК гр.Ардино

                                ІІІ възрастова група – 15 – 19 г.

І място – Ангел Начев, 18 г. от СУ „Владимир Димитров - Майстора“ гр.Кърджали

ІІ място - Сание Али, 16 г. от ОДК гр.Ардино


 Прочитания: 309 пъти


2018-2019 © Община Кърджали, Всички права запазени. Webdesign Екскурзовод в Прага Хотел Главатарски хан Детска градина Вяра надежда и любов Кърджали Детска градина Райна Княгиня Кърджали