Панорамен изглед на Кърджали


Начало Новини

Пъстри детски рисунки украсиха ОДК в памет на Джемал Емурлов - Джими

 18 Юни 2021

      Днес, 18 юни от 15.00 ч. в галерията на Общински детски комплекс се състоя официалната церемония за откриване на изложбата и награждаване на отличените ученици в Седмия областен конкурс за детска рисунка „Родопски багри” в памет на големия български художник и почетен гражданин на Кърджали Джемал Емурлов – Джими. Организатори на проявата са Община Кърджали, РУО, Общинският детски комплекс и СУ „Владимир Димитров – Майстора”. Гости на откриването бяха Ширин Сюлейман – директор на дирекция „Хуманитарни дейности“ към община Кърджали, Ангелина Костова – началник отдел към Регионалното управление на образованието,  много ученици, родители и учители.

     В седмото издание на конкурса участваха 162 детски рисунки от 18 училища и школи  от цялата област. Известните кърджалийски художници Хари Атанасов, Пенка Атанасова и дъщерята на Джемал Емурлов – Десислава Емилиянова журираха детските творби и определиха победителите. Връчиха се 18 награди за І, ІІ, ІІІ място за всяка възрастова група в категории „Училища“ и „Школи“ и 8 специални награди: на кмета на община Кърджали, на РУО, две награди на семейството на Джемал Емурлов, на Арт галерия „Дар”, на Инициативната група за изграждане барелефа на Джемал Емурлов, на ОДК и на СУ „Вл.Димитров – Майстора”. Наградите са осигурени от Община Кърджали и връчващите специалните награди.

Г-н Узунбохосян – представител на Инициативната група за изграждане барелефа на Джемал Емурлов, след като връчи специалната награда, обяви стипендия от 1500 лв. за ученик от Кърджали, приет тази година в  специалност свързана с изобразителното изкуство. Името на този стипендиант ще бъде съобщено след приемните изпити във ВУЗ. Той връчи и сумата от 300 лв. на Школата по изобразително изкуство към ОДК с преподавател Севинч Еминова за закупуване на материали за работа на малките художници.

 

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ

Специална награда на Кмета на Община Кърджали

Максим Иванов, 9 г. от ЦПЛР-ОДК гр.Кърджали

Преподавател: Севинч Еминова

Специална награда на семейството на Джемал Емурлов

Каролина Асенова, 13 г. от СУ „ Вл.Димитров – Майстора“  гр.Кърджали

Преподавател: Ивета Стоянова

Специална награда на семейството на Джемал Емурлов

Емине Мехмед,14 г. от СУ „ Вл.Димитров – Майстора“  гр.Кърджали

Преподавател: Иван Стоянов

Специалната награда на РУО - Кърджали

Ванеса Митрева, 10 г. СУ„ Й.Йовков“ гр.Кърджали

Преподавател: М.Болярска

Специалната награда на Арт галерия „Дар”

Туана Камбер, 7 г., ЦПЛР-ОДК гр. Кърджали

Преподавател: Севинч Еминова

Специалната награда на Инициативна група за изграждане на барелефа на Джемал Емурлов

Ямур Мустафа, 8 г., ЦПЛР-ОДК гр. Ардино

Преподавател: Мюзейен Делиюсеин

Специалната награда на ЦПЛР-ОДК гр.Кърджали

Ирем Джелил, 9 г.  от ЦПЛР-ОДК гр.Момчилград

Преподовотел: Севинч Еминова

Специална награда на СУ „Вл.Димитров – Майстора”

София Вълчева, 13 г. от СУ „Вл.Димитров – Майстора“ гр.Кърджали

Преподавател: Иван Стоянов

 

                                 КАТЕГОРИЯ УЧИЛИЩА

                                І възрастова група – 6 – 10 г.

 

І място – Берк Джелил, 8 г. от СУ „Й.Йовков“ гр.Кърджали

Преподавател: Иванка Славкова

 

ІІ място – Никол Узунова, 8 г. от СУ „Й.Йовков“ гр.Кърджали

Преподавател: Семра Енверова

 

ІІ място – Аляра Фикрет, 10 г. от СУ „Отец Паисий“ гр.Кърджали

Преподавател: Анна Владимирова

 

ІІІ място – Симай Сюлейман, 7 г. от ДГ „Щастливо детство“ гр.Джебел

Преподаватели: Нуртен Юсуф и Нефиде Али

 

ІІІ място – Илкер Исмаил, 7 г. от СУ „Хр.Смилненски“ с.Черноочене

Преподавател: Найме Сали

 

                         ІІ възрастова група – 11 – 14 г.

 

І място –  Ъшъл Феим, 12 г. от ОУ „Св.св.Кирил и Методий“ гр.Кърджали

Преподавател: Веска Митева

 

ІІ място – Мейра Тахир, 11 г. от СУ„ П.Р.Славейков“ гр.Кърджали

Преподовотел:  Недим Мустафа

 

ІІІ място –  Есра Халил, 14 г. от СУ „Отец Паисий” гр.Кърджали

Преподавател:  Лиляна Петрова

 

                                                  ІІІ възрастова група – 15 – 18 г.

І място – Харика Ибрямова, 15 г. от СУ„Й.Йовков“ гр.Кърджали

Преподавател: Стойчо Семерджиев

 

 

КАТЕГОРИЯ ШКОЛИ

І възрастова група – 6 – 10 г.

 

І място – Рая Делчева, 9 г. от ЦПЛР-ОДК гр.Момчилград

Преподавател: Севинч Еминова

 

ІІ място – Мирай Халил, 9 г. от ЦПЛР-ОДК гр. Кърджали

Преподавател:Севинч Еминова

 

ІІ място – Йоана Гюлемерян, 6 г. от ЦПЛР-ОДК гр. Кърджали

Преподавател:Севинч Еминова

 

ІІІ място – Нелина Бойчева, 10 г. от ЦПЛР  с.Кирково

Преподавател: Христина Далова

 

ІІІ място – Ширин Ахмет, 7 г. от ЦПЛР-ОДК гр. Кърджали

Преподавател:Севинч Еминова

 

                         ІІ възрастова група – 11 – 14 г.

 

І място – Айлин Осман, 13 г. от ЦПЛР-ОДК гр.Ардино

Преподавател: Мюзейен  Делиюсеин

 

І място – Надежда Димитрова, 12 г. от ЦПЛР-ОДК гр. Кърджали

Преподавател:Севинч Еминова

 

ІІ място  - Еля Мехмед, 12 г. от ЦПЛР-ОДК гр. Кърджали

Преподавател: Севинч Еминова

 

ІІІ място – Динара Алиева, 11 г. от ЦПЛР-ОДК гр. Кърджали

Преподавател: Севинч Еминова

 

 

Още снимки




 Прочитания: 880 пъти


2018-2021 © Община Кърджали, Всички права запазени.Webdesign