Панорамен изглед на Кърджали


Начало Новини

Започна ремонта на ул. „Булаир” - последната от списъка със 17-те улици, предвидени за основен ремонт

 03 Април 2025

След първата копка на основния ремонт на „Беломорски“ днес бе  даден старт и на основния ремонт на ул.“Булаир“. Бутилката шампанско в багерната кофа разби кметът Ерол Мюмюн, както изисква ритуала по първа копка.

Това е последната улица от списъка със 17-те улици, предвидени за основен ремонт и  с осигурено финансиране. Работата по тях започна миналата година.

„По осем от тези улици строително-монтажните работи  и ремонтите на уличните настилки са приключили и обектите са въведени в експлоатация. В момента се работи  по още 8 улици като ремонтните дейности по тях ще приключат до средата на годината.”, каза кметът Ерол Мюмюн.

По думите му общинското ръководство ще продължи с усилията си  за промяна на  уличната инфраструктура в рамките на града, за да се осигури удобство и комфорт на гражданите.

„Имаме проектна готовност за основен ремонт на 14 улици и  улично осветление в централната част и кварталите на града, за общински пътища, ремонт на новия мост към кв. „Възрожденци“, на кръгово кръстовище на Новия мост във „Възрожденци“, както и на изцяло нови две платна в посока „Прилепци“. За изпълнението  на тези проекти общината ще търси финансиране  основно от републиканския бюджет”, каза градоначалникът.

Той изброи и улиците и обектите, за които има проектна готовност за реализация. А това са улиците „Капитан Петко”, „Ген. Вл. Стойчев”, „Никола Иванов”, „Васил Друмев”, „Петко Калчев”, „Родопи”, „Мир”, „Лиляна Димитрова”, „Вела Пискова”, „Младост” 3 в Кърджали и улиците „Христо Ботев” и „Митко Палаузов” в село Резбарци.

По думите на Ерол Мюмюн готов е и техническият проект за основен ремонт на Новия мост,  както и проект за кръгово движение на новия мост.

В процес на проектиране е и нов мост, свързващ пазара с кв. „Възрожденци”, който ще поеме част от автомобилния трафик – една стара мечта на кърджалийци, каза Ерол Мюмюн. Допълни, че предстои изграждане на продължение на ул. „Вашингтон” в посока – бъдещата болница „Сърце и мозък”.

 

 

Още снимки




 Прочитания: 216 пъти


2018-2025 © Община Кърджали, Всички права запазени.Webdesign