На тържество по случай 24 май – Ден на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност кметът на община Кърджали Ерол Мюмюн награди 36 изявени ученици в четири възрастови групи, представили достойно Община Кърджали на национални и международни конкурси, олимпиади, състезания и фестивали.
На организираното тържество по случай най- светлия български празник в Градската градина бяха връчени и 5 колективни награди.
Колективните награди отидоха при фолклорна група „Песнопойче“ към СУ „Йордан Йовков“ с ръководител Гинка Матева, Отбора по волейбол юноши-VII-X клас към СУ „Петко Р. Славейков“, Школа „ИстОрика“ към СУ „Петко Р. Славейков“ с ръководител Димитър Димов, Фанфарен оркестър към Езикова гимназия „Христо Ботев“ и Първи ученически гвардейски отряд към Езикова гимназия „Христо Ботев“ с ръководител Димитър Кондиков.